Firma Hakkında


DIPS elegan çizgisiyle zarafetinizi tamamlıyor…
1945 yılında İstanbul’da doğan Zeki Ergün, iş hayatına babasının yanında başlar. 1974 yılında, 2018 yılına kadar 800 kişiyi istihdam edecek büyüklüğe ulaşan, kendi adını taşıyan markası Ergünler Deri’yi kurar. Eşi Hülya Hanımefendi’yi de işe ortak ederek, birlikte markayı büyütmeye başlarlar.

İngiltere, 5 yıl sürecek, büyük bir siparişi Ergünler Deri’ye verir. İngiltere’nin bu büyük siparişini Fransa ve Rusya’dan gelen diğer büyük sipariş izler.
1989 yılında iş dünyasının hayal bile edemediği ilk expozisyonu Zeki Ergün önderliğinde Ergünler Deri başarır. Cesaret, öngörü ve risk, Ergünler Deri markasına başarı getirir. Rusya’daki bu hamle Ergünler Deri’ye 2000 parça mal olarak geri döner.
Marka olarak büyümeye devam eden Ergünler Deri, iş yelpazesine İtalya ve Almanya’yı da ekler. İhracat yapma konusunda deneyim, tecrübe ve başarı elde eden Ergünler Deri, iç piyasaya da girmeye karar verir ve böylelikle Ergünler Deri markası yalnızca yurtdışında değil yurtiçinde de bilinen ve aranan bir marka olur.

Ergünler Deri; Kığılı, Mudo, Beymen Beyoğlu gibi mağazalara ilk ürünleri teslim ederek iç piyasaya adım atar.
İç piyasaya adım atan Ergünler Deri, 1986 yılında Handan Yay’ı Ergünler Deri ailesine katarak koleksiyonu genişletir. Koleksiyonu genişlediği gibi, vizyonu gelişir, genç fikirlerin güç takviyesi ile markanın gücüne güç katılır. Genişleyen koleksiyonu kategorize etme ihtiyacı doğar ve mağaza müşterileri ile yurt dışı Pazar ürünleri olarak iki ana kategoride ürünler kategorize edilir.

Web: www.dips.com.tr

Related Projects